Hakkımızda

21 Yıllık sanat tecrübemiz ve alanında profesyonel ressamlarımızla, İstanbul, Ankara, Gaziantep, Van şubelerimizle Türkiye’nin her yerine, en iyi hizmeti sunmayı kendimize ilke edindik. Bizler Pedagojik eğitimli ressamlarız… Farklı kurumlarda yıllarca görsel sanatlar öğretmenliği yaptık ve halen öğretmenliğe devam ediyoruz. Duvar ressamlığına ilk olarak kendi okul duvarlarımızı resmederek başladık. Alanında eğitimli olmamızın yansımalarını duvarlardaki renklerde, çizimlerde, figür ve konularında önemli etkilerini göstermeye gayret ettik. Resimlerin ve renklerin insanlar üzerindeki psikolojik etkilerini dikkate alarak  okul, ev, kafe, restoran, mağaza, fabrika, belediyelerin park ve bahçe duvarlarını resimledik. 

 

En mükemmelini kişiye sunmaya gayesiyle yola çıktık. Bu işte bu kadar hassas çalışmamızın sebebi, her gün göreceği eser, onu mutlu etmeli… ” iyi ki yapmışım” demeli, prensibiyle çalışıyoruz. İşimizde her şey bir plan ve program çerçevesinde ilerler, Bir işe başlamadan önce insanlarla konuşup sorular soruyoruz. Nasıl bir iş istediklerini anlamaya çalışıyoruz. Farklı tekniklerden örnekler sunuyoruz. Bu resim türlerinden hangisinin kendisine hitap ettiğini tespit ediyoruz. Seçilen o resim üzerinde gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra duvar üstünde uygulamaya başlıyoruz. Kullandığımız boyaların, İnsan sağlığına zararsız olmasına dikkat ediyoruz.  Duvarların daha rahat nefes alabilmesi amacıyla su bazlı boyalar kullanıyoruz. Bu boyalar nemli bez ile silinebilen, zorlu hava şartlarına dayanabilen boyalardır. Uygulama sonrası daha uzun yıllar dayanabilsin diye resim üzerine vernik uygulamasını da ayrıca yapıyoruz. Yaptığımız çalışmaların uzun yıllar arkasında duruyoruz.

Ressamlarımız

Yavuz Çalağan

1980... Başarılı bir öğrencilik geçirdi. Yetenekliydi… Görsel sanatlar öğretmenliği bölümünü kazandı.. Bu yeteneğini onbinlerle paylaştı ve hala paylaşmaya devam ediyor, çünkü öğretmeyi öğretmenliği çok seviyor. Resim yaparken sınır tanımıyor, tuval ona dar geldi, sanatını daha büyük alanlara, duvarlara taşıdı. Onun en büyük mutluluğu yaptığı resmin karşısına geçen izleyicilerin gözlerindeki sevinç ve hayranlığı gözlemlemek.

Yılmaz Aslan

Resim sanatı ile küçük yaşlardan beri ilgileniyor. Pedagojik eğitimli… Farklı kurumlarda yıllarca görsel sanatlar öğretmenliği yaptı ve halen öğretmenliğe devam ediyor. Duvar ressamlığına ilk olarak kendi okul duvarlarını resmederek başladı. Alanında eğitimli olmanın yansımalarını duvarlardaki renklerde, çizimlerde, figür ve konularında önemli etkisini gösterdi. Resimlerin ve renklerin insanlar üzerindeki etkilerini dikkate alarak okul, ev, kafe, restoran, mağaza, belediyelerin park ve bahçe duvarlarına resimler yaptı. Birçok karma sergilere katıldı. Resim yarışmalarında dereceler kazandı. Duvar resimleri üzerine uzun zamandır çalışmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Adil Kurutan

1983 doğumlu. Çocuk yaşlarından bu yana ilgi duyduğu resim sanatıyla alakalı katıldığı yarışmalardan dereceler kazandı. Kazanılan bu başarılar sayesinde resme olan ilgisi daha da arttı, Yüzüncü Yıl üniversitesinde resim- heykel okudu. Sanatçı bir aileden geliyor. Kendisi gibi üç kardeşi de resim öğretmenliğini bitirdi. Birlikte sergiler açıp, kurslar düzenlediler, Türkiye’nin birçok ilinde duvar resimleri, park ve bahçelere anıtlar yaptılar. Aynı zamanda kaligrafi sanatıyla uzun yıllardır meşgul olan sanatçı evli ve 1 çocuk babasıdır. Halen Ankara da Görsel Sanatlar Öğretmenliğine devam etmektedir.