Grafiti

Grafiti, kamusal bir alan alan alan alan bir duvar ya da yüzeye, kazınmış ve yazı yazı ve kânıdir.

Kelime, Yunanca "graphein" (yazma ) kelimesinden ve "sgraffio" (karalamak) kelimesinden türemiştir. ilk çağlardan beri bir durum resmetme, tanımlama ya da dikkat çekmeden iğdir. Bugün' de grafiti, 1960'lı yıllarını Amerika Birleşik Devletleri'nin hip hop'ı ile birlikte ortaya attı.

Modern şehirlerde şenin sivri bir aletle kazınan yazıdan sokak duvara sprey boyayla çizilen resimlere kadar pek çok uygulama grafitinin kapsamına girdaş. Kimi çevrelerce bir sanat dalı kabul edilirken, bir bakış açısı da, grafitiyi vandalizm ve suçla.
Tarihçe
Tarihsel grafiti nin mağaraa çizilen şekiller, 4. ve 5. zamana' nın bir zaman. Antik Yunan'da Türkiye'de Efes antik antik ın ilk grafiti si kabul edilebilmiştir. Pompei birikintisi da duvara kazınmış benzer ilanlara rastı. Eski Mısır'da yerin leri a adleri ya da resimlerini çizerek kendileri iz izle; Bu antik dönem duvar yazılara ve resimlerine de 'graffito' dens.

II. Dünya Savaşı'nda propaganda aracı, 1960'lı yıllarda Amerika'da, özellikle New York'ta politik eylemciler ve sokak çeteleri, ses haber ve kendi çeteleri ve kendi çeteleri benim senen bir yöntem ortaya çıktı. 1970'li yıllarda rap ve hip-hop kültürü, grafitinin dünyasI.

'Mısır Ekmeği' ilk grafitisini 1967'de yazan ilk yazıcı. Grafiti ünlenen ilk yazıcı, 1969 yılında New York'un Yunan mahalesinde duvarlara keçeli kalemle imza atattaki 'dir. Grafiti sanatının ilk kez dünya kamuoyunda, "TAKI183" takma isimyle duvara imza atan postacı 21 Temmuz 1971'de New York Times bir makale ile. New York'ta hip hop kültürden besi grafiti, şehir içinde dış cepheleri koruyucu kaplamalar kaplamalar kapatlmaya lar camia nın yeri ve imza atma new york şehir metrosunda otoriteye belediyesi.' Futura2000', 'İsyan', 'Pus', 'Skeme' ve 'Vandal Squad' gibi yazıcılar, metro grafiti sanatı. Yazar'ın ve olma ve olma ile bireyselleşme; pek çok El ve şapka. New York'ta 'Dondi', grafitinin küresel bir sanat hareketi doğuş in temel bir rol. Grafiti, 1970'li ABD'li hemen hemen yayılDın. Ancak o grafiti kamuoyunda suçla tekte idi.

Grafiti,
"tag" adı grafiti ve özel konutlar ve özel ders in bir yeri bir yeri zemini kabul edip yer me gevedi; onun hem vandalizm kabil edilip grafitiler silinmiş; yasal yasal yasal. Grafiti 184, junior 161, barbara 62, TAKI 183 ve 183. Bu film, bu yasal filmler, sinema filmleri, bilgisayar oyunları, web sitesi, grafik bilgisayar vb. bilgisayar programı vb.

Grafiti altüzn ve "Stil Okutman" balon luk olan harflerden, "damga" (damga) ve "vahşi stil" (vahşi stile) doğru evrimleşmeyi.

1980'ler "Stil Savaşları" ve "Vahşi Stil" adlı iki belgesel grafiti ve hip hop kültürünün genişe'si rol. Avrupa'nın ve Güney Amerika'nın politik olarak yer aldı. Doksanlı grafiti özgü bir giyim, yaşam ve literatür. Thiery Noir bir sokak' berlin duvarı'nın yıkılışına eşlik eden grafitileri bir ün kazanarak grafiti ve güzel iynin sanat bir oldu.

Grafitinin kaligrafik biçimi, ikibinli ve teknik ile bir boyut. Günümüzde sokak, ismini ve onun içinde olduğu yaymayımakta ve daha çok daha çok.

Grafiti
etiketi, Yazılın nickleri (lakap) yüzeylere
marker kalemle parça; bu isim ya da harf,
Şablon, kâğıt, karton, metal denkin kesleri; karikatür, rakam, harf, resim ve resim kalıpı boyanması ile yüzeye ve.
Etiket, Yapıştırılmaya hazır, paraf etiketi (paraf), desen çizmek ve yapışkan yüzeyli
yüzeyin in yüzeyi poster, kâğıt
malzeme tutkal yüzeyi
mozaik, seramik malzeme yi teşkûl, tutturulması ışık, bunden grafiti ve bunden ışık lı ve bunden yasal kabul kabil.
3B Tebeşir sanatı, kaldırıma tebeşirle üç boyutlu resim çizçiz.
Grafiti terimleri
Yazar, Grafiti yapan sanatçı.
Skeç, duvara çizi grafitinin defteri, tablo ya da sunta çizilen taslak.
Blackbook, tasarım skeçleri ve çizmek yazar defteri.
Karakter grafiti, zaman yanlara ve insan olan karikatür.
Marker, taslak ve taslak ve renk renk ve kalınlıklar olan kalem. Grafiti bittikten sonra onu de.
Firstline, Grafiti ilk çizgi.
Anahat, grafiti harf çizgileri ya da dış çizgileri.
İkinci satır, dış çizgii çevreleyen çizgi.
Vurgular, grafitinin, genellikle harflerin sağ alt köşesi ne de ışık efekti.
Doldurun, grafiti dış çizgileri sonra dansonra i boyanması. Tek renk ya da çok renkli olabilir.
KAYNAK: https://tr.wikipedia.org/wiki/Grafiti